Program

hormonalno-metaboliczny

Image

Stworzyłem program odchudzania, który znany jest jako hormonalno-metaboliczna redukcja wagi. Metoda ta pozwala na uzyskanie trwałych efektów przy zachowaniu najwyższych standardów medycznych. Program powstał w wyniku moich wieloletnich doświadczeń, szkoleń i pracy w najlepszych ośrodkach medycznych Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Od zawsze interesowało mnie jak efektywnie leczyć nadwagę i otyłość, aby w sposób zdrowy i trwały, czyli bez efektu jo-jo przywrócić nie tylko pożądana wagę, ale także odwrócić powikłania będące jej wynikiem. Pomogła mi w tym nie tylko wiedza zdobyta w najlepszych centrach medycznych na świecie, ale także badania naukowe, które prowadziłem na zwierzętach. Dotyczyły one hormonów jelitowych kierujących głodem- greliny i obetsatyny. Te doświadczenia pozwoliły mi lepiej poznać fizjologię głodu i sytości. Zrozumiałem też, co leży u podstaw powstawania i nadwagi i otyłości i dlaczego one często wracają, mimo stosowania różnych diet, czy aktywności fizycznej. Ta cała droga, którą przeszedłem dała podstawy do stworzenia autorskiego programu hormonalno-metabolicznej redukcji wagi. Dzięki niemu dziesiątki tysiące pacjentów na całym świecie odzyskały szczupłą sylwetkę i zmieniły swoje życie bezpowrotnie. Tracąc zbędne kilogramy, odzyskali radość życia, i przede wszystkim zdrowie.


Zawsze uważałem, że jednym z podstawowych obowiązków lekarza jest, oprócz diagnozowania pacjentów i układania odpowiedniej terapii, przekazywanie wiedzy i jak najszersza edukacja. Otyłość to niestety choroba, która im dłużej trwa, tym więcej wyrządza szkód . Dlatego ważne jest, aby właściwie jej przeciwdziałać. Nie jest to wiedza tajemna i na początek wystarczy, abyście zaczęli od prostych zmian w Waszym codziennym życiu. Bo przecież, wielkie rzeczy zaczynają się od małych kroków.


Portal ten powstał z myślą o dzieleniu się wiedzą związaną z walką z nadwagą i otyłością i przybliżeniem najważniejszych założeń programu hormonalno-metabolicznej redukcji wagi.

Zdrowa i szczupła sylwetka

dr Kuba podpowiada

ABC odchudzania

video porady